Як охороняти права на біомедичні технології? Штучний інтелект для здоровʼя: загроза чи нові можливості? Хто контролює доступ до інновацій у медицині і чи всі вони повинні бути доступними для суспільства? Де баланс між прогресом та етикою?
Ці та інші питання обговорять під час вебінару «Про інноваційність української медицини: несподіваний ракурс». Його організовує команда ІР офісу (УКРНОІВІ) в межах проєкту Talking about my idea.
Теми вебінару:
· Медичні технології та правове регулювання: які інновації потребують особливого юридичного супроводу і як забезпечити їхню охорону?
· Генна інженерія та біомедичні технології: чи повинна держава встановлювати жорсткі обмеження на втручання в геном людини?
· Репродуктивні права та біоетика: чи можливо врегулювати питання посмертного батьківства військових та доступність репродуктивних технологій?
· Штучний інтелект у медицині: хто несе відповідальність за рішення, які ухвалює ШІ в системі охорони здоров’я?
· Біобанки та захист генетичних даних: як зберігати біологічні матеріали та гарантувати їхнє безпечне використання?
Спікери:
– Оксана Кашинцева – кандидат юридичних наук, радник директора УКРНОІВІ, адвокат, завідувач відділом ІВ та прав людини НДІ інтелектуальної власності НАПрН України,
– Ольга Уразовська – кандидат юридичних наук, заступник начальника управління – начальник відділу УКРНОІВІ, адвокат, викладач міжнародного права у сфері охорони здоров’я.
Дата та час: 4 квітня, 11:00.
Формат: онлайн.
Реєстрація – за посиланням. У реєстраційній формі є можливість поставити запитання спікерам для їх розгляду на Q&A сесії під час вебінару.
Talking about my idea – серія вебінарів, присвячених практичним кейсам та інноваціям у сфері IP і технологій. Проєкт реалізується National IP&Innovations Hub у межах міжнародного проєкту TISC в Україні.