Наукова періодика України (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) – українські наукові періодичні видання, представлені як у друкованому, так і в електронному вигляді (на жовтень 2011 р. – 1690 екз.)

 • ABC Chemistry – каталог безкоштовних повнотекстових журналів з хімії різних видавництв (як постійно, так і тимчасово доступних), англійською та російською мовами. Список журналів постійно оновлюється.
 • Електронна бібліотека авторефератів дисертацій (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) – 55 тис.

текстів авторефератів дисертацій, захищених в Україні з 1998 р.

 • Acronym Finder – найбільша та найповніша довідкова база даних акронімів та абревіатур, яка містить більше 1 млн. скорочень та їхніх розшифровок. Надає можливість пошуку або перегляду скорочень за наступними категоріями:інформаційні технології, військова справа та уряд, бізнес і фінанси, наука і медицина, організації і школи, сленг та поп-культура.
 • ACP Journal Club узагальнення кращих нових доказів з внутрішньої медицини більше ніж з 130 клінічних журналів.
 • American College of Physicians (ACP). Internal Medicine. Doctors for Adults – Національна організація лікарів-терапевтів, які спеціалізуються на профілактиці, виявленні та лікуванні захворювань у дорослих.
 • arXiv – найпопулярніший відкритий архів рефератів та повних текстів наукових публікацій, створений на базі бібліотеки Корнельського університету. Містить більше 1 162 041 електронних видань з фізики, математики, комп’ютерних наук, біології, фінансів та статистики.
 • Australian National Healthand Medical Research Council – Бібліотека клінічних рекомендацій Національної Австралійської Ради з досліджень в області охорони здоров’я
 • BASE – одна з найпотужніших систем пошуку академічних ресурсів відкритого доступу (OAI-PMH), представлених в Інтернеті, що підтримується бібліотекою університету Білефельда. Більш ніж 28 млн. повнотекстових документів з 1837 джерел з різної тематики, починаючи з 2004 р.
 • Chemindustry – потужна пошукова сиcтема в галузі хімічної промисловості та суміжних з нею галузей. Надає доступ до каталогу веб-сайтів (близько 45 тис. організацій), бази даних журнальних статей у вільному доступі, матеріалів, звітів та досліджень ринку хімічної промисловості, останніх наукових новин.
 • De Gruyter Open – відоме академічне видавництво книг та журналів (раніше – Versita). Випускає в світ понад 400 назв (і власних, і “запрошених”) академічних журналів з різних дисциплін, здебільшого з країн Центральної та Східної Европи.
 • Directory of Open Access Books (DOAB) – директорія книжок відкритого доступу надає доступ до метаданих та повних текстів книжок академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Переглядати зміст сервісу можна за назвами в алфавітному порядку, за предметними

рубриками та за видавцем (напр. Academia Press, University of Michigan Press, Springer Science – Business Media тощо). Налічує 4878 академічних рецензованих книг від 155 видавництв.

Directory of Open Access Journals  Довідник журналів відкритого доступу – Безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих та академічних наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Налічує понад 9076 журналів, 6237 пристатейних пошуків, 2 190 472 статті з 130 країн світу.

 • EZB – Elektronische Zeitschriftenbibliothek – реферативно-повнотекстова база даних електронних журналів при бібліотеці університету Регенсбурга з різних галузей знань. БД пропонує шуидкий, структурований та уніфікований доступ до наукових повнотекстових журналів. 86 469 найменувань з яких 17 205 інтернет-журнали. 88 945 журнали агрегаторів. 53 743 журнали вільного доступу з повними текстами.
 • Google Book Search – проект з оцифрування книг від Google. Через цей сервіс доступний повнотекстовий пошук в книгах, оцифрованих Google та партнерами проекту Google books – провідними бібліотеками світу. Бібліотека Google містить понад 15 млн. книг, доступних у повних текстах або представлених для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення (у такому випадку надається інформація про те, де книгу можна придбати чи в якій найближчій до Вас бібліотеці взяти).
 • Google Scholar  система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та різними джерелами. Також доступними є рецензовані статті, дисертації, книги, реферати та звіти, які опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями.
 • HighWire Press – науковий портал бібліотеки Стенфордського університету, що надає безкоштовний доступ до 2 434 604 повнотекстових статті журналів, книг, конференцій та інших публікацій, із 7 659 003 статей. Тематика: физичні, біологічні, медичні, соціальні та гуманітарні науки.
 • Hindawi  пошук серед більш ніж 200 рецензованих наукових журналів відкритого доступу з інженерії, математики, фізики, хімії, комп’ютерних наук, біології, медицини та ін. видавничої корпорації Hindawi.
 • Ingentaconnect – багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп’ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 5,0 млн. статей з 13 тис. наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.
 • Ipl2 (Internet Public Library) – пошуковий портал на базі об’єднаної колекції ресурсів Internet Public Library (IPL) та Librarians’ Internet Index (LII), що містить посилання на англомовні сайти, згруповані по різним темам: наука та технологія, соціальні науки, бізнес та економіка, комп’ютер та інтернет, культура та мистецтво та ін.
 • Journals4Free  Портал журналів відкритого доступу з понад 15 тис. назв академічних журналів. Пошук можна здійснювати за тематичними категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних. Тематичний спектр порталу: Науки про здоров’я; Біологія та науки про життя; Сільське господарство; Науки про харчування; Технології та інженерія; Математика та статистика; Науки про Землю; Правознавство та політичні науки; Бізнес та економічні науки; Соціальні науки;

Біхевіоральні науки; Освіта; Мовознавство та літературознавство; Історія та археологія; Науки про навколишнє середовище; Фізика та астрономія; Філософія та релігія; Комунікація та інформація; Мистецтво та архітектура; Загальні та мультидисциплінарні науки.

JSTAGE – Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic – японський портал наукової інформації, який надає доступ до 1 936 назв наукових журналів,  загальної кількості зареєстрованих статей 2 756 615  статей з різних галузей знань.

 • OpenDOAR – (The Directory of Open Access Repositories) – пошук достовірної наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема. Надає можливості пошуку наукових матеріалів за різними галузями знань у понад 2 600 е-архівах.
 • ROAR – (Registry of Open Access Repositories) – реєстр усіх репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі. Проєкт є розробкою Університету Саутгемтон (Великобританія) та являється частиною мережі EPrints.org.
 • ScienceDirect – бібліографічно-реферативна та повнотекстова база наукового видавництва Elsevir, яка надає доступ до понад 3400 журналів та 20 тис. книг з різної тематики. ScienceDirect включає 230 журналів відкритого доступу та понад 1500 журналів, що містять публікації відкритого доступу. У вільному доступі знаходиться вся бібліографічно-реферативна складова бази.
 • STAT! Ref о‘бєднує  більше 600 електронних ресурсів з 50 дисциплін в галузі охорони здоров’я. Основні ресурси  Essential Evidence Plus ™ (EE +), Scientific American Medicine, та MedCalc 3000.
 • World Digital Library – Світова Цифрова Бібліотека: міжнародний проєкт, ініційований Бібліотекою Конгресу США, який надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів 7 мовами, які представляють культуру різних країн світу.
 • org – глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації (не тільки публікацій) з різної тематики у національних та міжнародних наукових БД та порталах (60 БД з понад 60 країн світу).
 • Centre for Evidencebased Medicine at the University of Oxford – Оксфордський Центр доказової медицини  СhemNet (Россия) – портал інформаційних ресурсів з хімії (освіта, наука, технологія).
 • JAMAevidence – Основні інструменти для розуміння і застосування медичної літератури та постановки клінічних діагнозів.
 • Medscape – Веб-ресурс для лікарів та інших фахівців у галузі охорони здоров’я.
 • NARCIS  Нідерландський національний портал наукової інформації, що містить 1 265 870 публікацій (частина з яких у відкритому доступі), у тому числі з репозитаріїв усіх голландських університетів та наукових установ.
 • National Guadeline Clearinghouse – Публічний ресурс на основі фактичних даних клінічних рекомендацій
 • Supercourse Epidemiology, the Internet and Global Health  Інтернет курси з навчання епідеміології та основам доказової медицини. Курси об’єднують понад 2 млн. учених з 174 країн, які обмінюються безкоштовно 165 тис. лекціями 33 мовами.
 • UNdata  це пошукова система в Інтернеті, яка витягує ряд даних з статистичних баз даних, наданих системою ООН. UNDATA була запущена в лютому 2008 року.